• wyprzedź konkurencję

  zaufaj profesjonalistom

 • strony internetowe

  responsive web design, systemy cms

 • identyfikacja wizualna

  projektowanie na potrzeby druku i internetu

Ta strona nie jest już aktualizowana.

Marketing internetowy

W dzisiejszych czasach, w których coraz więcej elementów naszego życia zaczyna przenosić się do sieci, coraz większą popularnością cieszy się marketing internetowy. Dlatego też coraz więcej firm korzysta z promocji w internecie, by poprawić swój wizerunek, wprowadzić nowy produkt na rynek oraz go wypromować. Można nawet powiedzieć, że e-marketing stał się obecnie najważniejszą formą marketingu, a aby prowadzić udany biznes niezbędne jest korzystanie z reklamy online.

Zaletą reklamy online jest bez wątpienia fakt, że może dotrzeć do o wiele większej liczby klientów niż tradycyjny marketing i to przez całą dobę. Także rola odbiorców jest zdecydowanie większa. W internecie kontakt z klientem jest lepszy i bardziej wszechstronny. Użytkownik może z łatwością wchodzić w bezpośredni dialog z firmą dzięki komunikacji online i wyrażać swoje opinie. Zdobywa on również więcej informacji o marce. Wszystko to sprawia, że odbiorca jest w stanie nawiązać trwalszą więź z daną firmą.

Reklamować się online można na wiele różnych sposobów w wielu miejscach w sieci. Serwisy społecznościowe, blogi, wyszukiwarki internetowe, aplikacje mobilne czy poczta e-mail - to wszystko może służyć jako nośnik reklamy w celu zwiększenia widoczności firmy w sieci. Kolejną zaletą marketingu internetowego są również niskie koszty w porównaniu z wykorzystaniem tradycyjnego marketingu.

Jako, że reklama to ważny aspekt w prowadzeniu biznesu, zazwyczaj firmy zatrudnianiają agencje specjalizujące się w marketingu internetowym, by osoby dobrze znające się na tej tematyce zajmowały się promocją. Szczególnie z marketingu online korzystają firmy zajmujące się sprzedażą. Nawet niektóre z nich działają tylko w internecie. Oczywiście, kasyna online także posługują się tą formą reklamy, aby zachęcić klientów do korzystania z ich usług. Zobacz pełną listę bonusów w kasynach na Kasynoonline.info

Najpopularniejsze rodzaje marketingu internetowego

 • Pozycjonowanie  i optymalizacja stron internetowych SEO (Search Engine Optimization)

Ta forma marketingu polega na zoptymalizowaniu treści pod kątem wyszukiwarek internetowych, tak by zwiększyła się jej widoczność w wynikach wyszukiwania po wpisaniu kluczowych słów.

 • Reklamy Google Ads

Dzięki programowi Google Adwords można umieścić swoją stronę na pierwszych pozycjach wyników wyszukiwania. 

 • E-mail marketing 

Polega on na przesyłaniu materiałów reklamowych prosto do skrzynki pocztowej odbiorcy, na przykład w ramach newslettera. 

 • Marketing przy pomocy social mediów

Polega on na założeniu firmowego profilu na jednym lub kilku portalach społecznościowych, takich jak na przykład Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy Youtube. Dzięki niemu można nawiązać sprawny kontakt z odbiorcą i poszerzyć bazę klientów, gdyż popularność social mediów ciągle rośnie.

 • Content marketing

Ten rodzaj marketingu polega na tworzeniu ciekawych i atrakcyjnych treści, na przykład artykułów, które mają za zadanie promować daną markę. 

Ważną kwestią jest także analiza działań marketingowych, by sprawdzić jaki skutek przynoszą nasze kampanie reklamowe. Za pomocą narzędzi do analizy danych dowiemy się na przykład jak wyglądają statystyki wejść na stronę - kto i kiedy ją odwiedza i skąd przychodzi. Dzięki temu jesteśmy w stanie na bieżąco kontrolować efekty naszych działań i wprowadzać zmiany jakich wymaga od nas sytuacja. Można też analizować samego odbiorcę - jaka jest grupa docelowa, do której jest skierowana reklama czy w jaki sposób zmieniają się z czasem preferencje odbiorców.